• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arduino Nano + NRF24L01+ - problem z komunikacją
#1
Witam,

potrzebuję Waszej, gdyż mam problem z zestawieniem połączenia pomiędzy dwoma płytkami:
1. Arduino UNO + NRF24L01+ połączone poprzez SPI, z wgraną biblioteką RF24-master
2. Arduino NANO + NRF24L01+ podłączone przez SPI, z wgraną tą samą biblioteką.

Jeden z przykładów, to pingpair. Na UNO zapinam GND do PIN7, wgrywam sketch i widzę w konsoli że wysyła, ale failed.
Ten sam sketch wgrywam do NANO, bez mostkowania 7 pinu z GND i widzę w konsoli że wyłapuje Payback i odsyła odpowiedź

Gdy zamienię je rolami, UNO nie pokazuje że odebrało coś od NANO, NANO zaś pokazuje oczywiście że wysyła, ale failed.

Zamieniałem moduły miejscami, ale to samo. Doczytałem, że 3.3V lubi być niestabilne, więc w VCC i GND na płytkach, dodałem 40uF kondensatory. To również nie pomogło. Próbowałem ze stepdown ustawionego na 3.3V zasilić moduł podłączony do NANO, ale wtedy moduł nie działa wcale (printdetails() pokazuje inne parametry niż w rzeczywistości).

Żaden inny example nie działa, poza pingpair. Próbowałem GettingStarted, ale jak bym ról nie ustawiał, to zero komunikacji.

Podpowiecie, co robię nie tak?? Czy może muszę mieć drugie UNO, żeby ze sobą zagadały??
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
Arduino Nano + NRF24L01+ - problem z komunikacją - przez Mad_Maxs - 07-06-2018, 23:26

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości