• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arduino Nano + NRF24L01+ - problem z komunikacją
#3
Cytat:Zasilać można np. z baterii 4-5,5V + jakiś stabilizator, czy jakaś przetwornica ale zasilana z ładowarki telefonicznej 5V, a nie z tego samego portu co Arduino - jeśli masz tu problem to samo dodanie innego stabilizatora jak widać nie musi pomóc, już przez samo Arduino prąd jest dławiony, a sam port USB może nie dawać tyle ile trzeba.
Mi ruszyło po użyciu kabelków w tym samym kolorze. I dwóch NANO.
Trochę nie precyzyjnie napisałem. Step down był zasilany z zasilacza 5V 1A Smile a nie z Arduino, bo tak jak napisałeś, nie specjalnie miało by to jakiś sens.
Rozumiem, że moduł powinien bez problemu wstawać na zewnętrznym zasilaniu??

Cytat:Odtworzyłem to ( z 2x NANO) i znowu zaczęło działać. Same RF oczywiście wiszące na kabelkach. Ustawienie mocy radia jest domyślne.
Ale oba moduły zasilasz zewnętrznie tak?? Nie potrzebuję wspólnej masy dla stepdowna i arduino??

W kodzie było w setupie było domyślnie HIGH, więc kabelkiem GND się sterowało tylko na jednym urządzeniu.

Wymienie te swoje kondensatory na takie jak pisałeś, ceramika 103 i elektrolityczny 470uF. Zobaczymy co z tego wyjdzie
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Arduino Nano + NRF24L01+ - problem z komunikacją - przez Mad_Maxs - 08-06-2018, 08:18

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości