• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sterowanie pojazdem po GSM (darmowy internet SIM)
#3
W Virginmobile dalej jest pakiet Freemium, z tym że dają FREE 30min, 30SMS i 300MB/ miesiąc. Wystarcza to np. by radio z GPS w samochodzie jeździło za darmo, czy do monitoringu GPS, zabawy z Arduino. U mnie zasięg jest kiepski, a modem GPRS nie działa na roamingu, musi być nadajnik PLAY.
Nikt tu nie bije za informowanie o promocjach, wiele razy o tym Virgin wspominałem, także podaj jakie to cudo na nadajnikach PLUS. Ja polecam modem SIM800L EVB zasilanie 5V, z anteną przykręcaną do obudowy, działa bardzo stabilnie, modem A6 działa wg mnie mniej stabilnie ale za to pozwala na rozmowy telefoniczne. Są też inne tańsze i sporo droższe, większość działa podobnie, nawet komendy AT ma takie same.
Możesz sobie postawić serwer TCP na Raspberry w necie z zewnętrznym IP, podłączyć się modemem, podłączyć się telefonem i sobie sterować do modemu.
Zresztą już znalazłem ten wynalazek, karty Rebtel kupić nie można, można dostać zaproszenie, promocja dla 10tys Wrocławian, rozmowy i SMS są darmowe wewnątrz sieci, pewnie tak jak w Klucz-net zaraz się okaże, że tylko miesiąc po doładowaniu.
Napisz skąd masz kartę i jak na prawdę to kosztuje. Przetestowałbym ten darmowy 1GB w GPSie.
Miło być decenianym https://buycoffee.to/kaczakat
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Sterowanie pojazdem po GSM (darmowy internet SIM) - przez kaczakat - 13-07-2018, 18:39

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości