• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przerwania od wszystkich pinów.
#3
Miałem właśnie wkleić następną część artykułu o wiele mówiącym tytule:

TEORIA
Ale coś mnie natchnęło.

Zazwyczaj, gdy chodzi o produkty Atmela(to znaczy Microchipa, ale serię Atmega), pracuję w Atmel Studio, więc nie mam dostępu do takich dobrodziejstw, do jakich mają rasowi arduinowcy, czyli do zarządzania bibliotekami.
Ale wszystko się zmieniło, gdy zainstalowałem sobie VisualMicro, ponieważ tam mam możliwość przeszukiwania internetu i ściągania bibliotek wszelkiej maści.
Pobrałem więc bibliotekę o nazwie PinChangeInterrupt.
A tam mamy możliwości dokładnie takie same, jakie daje nam funkcja AttachInterrupt, z tą różnicą, że zamiast numeru przerwania wpisujemy numer pinu.
Zdajmy sobie sprawę, że ten sposób obsługi przerwań jest bardziej czasochłonny od obsługi INT0, oraz INT1, ale jest to kilka cykli zegarowych i dla potrzeb amatorskich (bo nie oszukujmy się, profesjonaliści nie bawią się w Arduino) jest to wystarczające.

Jeśli jest na forum ktoś, kto chciał by poznać teorię traktującą o przerwaniach, pracy z portami, obsłudze zdarzeń i innych sprawach dotyczących sprzętu, to proszę się nie krępować, jestem do Waszej dyspozycji.
A cha, mam też swoją bibliotekę, tylko dla Atmega328 i pochodnych. Jak ktoś chce, to mogę wstawić.

Pozdrawiam.
Jeśli masz problem z kodem lub sprzętem, zadaj pytanie na forum. Nie odpowiadam na PW, jeśli nie dotyczą one spraw forum lub innych tematów prywatnych.

[Obrazek: SsIndaG.jpg]
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Przerwania od wszystkich pinów. - przez es2 - 02-09-2018, 22:03
RE: Przerwania od wszystkich pinów. - przez Robson Kerman - 06-09-2018, 20:42

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości