• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podgrzewana buda dla piesła + automatyczne uzupełnianie wody.
#10
Cytat:Źle rozumujesz. Nie widzisz zależności pomiędzy prądem, napięciem a mocą.
Jaką moc mają panele?
Jaką ma alternator w samochodzie?

Policz (znów zmuszam do liczenia, nudne się to staje prawda?) ile czasu będziesz ładował akumulator o wybranej pojemności panelami o określonej wydajności przy oświetleniu jakie panuje w okresie zimowym.
Wskazówka: Moc paneli, zwłaszcza w ulotkach, jest podawana przy dużej ilości dostarczonej energii, w okresie zimowym uzyskasz 2..10% tej mocy. Szczegóły znajdziesz w nocie katalogowej panelu. 

Czy obliczyłeś jaki akumulator jest wymagany aby przez cała noc zasilał ogrzewanie?
Uwzględniłeś w obliczeniach fakt, ze akumulator traci pojemnośc wraz ze spadkiem temperatury?

Wydaje mi się, ze pewnie masz już jakieś schematy, może i rysunki PCB, pewnie kupiłeś elementy zamiast zacząć od obliczeń.

Ja rozumiem o co ci chodzi dlatego właśnie teraz pracuje nad obliczeniami na podstawie mojego schematu elektronicznego którego chciałbym umieścić w boxie z plexi glassu Smile

I tak naprawdę to nawet zgodzę się z tobą że teraz to jest wszystko zależne od obliczeń ewentualnie zmodyfikowania schematu o pominięcie akumulatora z mat grzewczych ale zrobienie bezpośredniego zasilania na mate z panelu fotowoltaicznego co rozwiąże twój problem z spadkiem mocy akumulatora w zimę i z ładowaniem ale np zastosowaniu jednego akumulatora żelowego 6V dla zasilania płytki Arduino Smile
[Obrazek: arduino-logo-png-6.png]
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Podgrzewana buda dla piesła + automatyczne uzupełnianie wody. - przez ToMiX - 02-10-2018, 16:06

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości