• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomóżcie początkującemu przy wyborze części.
#9
(23-10-2018, 21:21)kaczakat napisał(a): Jak to jest spora paczka to celnik do niej zajrzy. Także od razu licz 250 z VAT

A jak zadeklarowana wartość przesyłki będzie niższa niż kwota przelewu, to skarbówka zaprosi na spowiedź. Można stracić i towar i pieniądze. W razie czego życzę sukcesów dochodzenia swoich praw przed sadem. Więc zastanów się, czy nie lepiej te 200zł wydać na rozrywkę, przynajmniej zostaną wspomnienia.
Mam nadzieję, że te chińskie praktyki skończą się. Na ich towary wysyłane przez Ali itp powinno być dowalone porządne cło. To, że niszczą rynek niskimi cenami to jedno ale to, że sprzedają chłam, nie ma gwarancji, możliwości zwrotu itp to inna sprawa i to powinno być zwalczane, wszelkimi możliwymi środkami. Nie to, ze nic od nich nie kupuję. Kupuję, przez dystrybutorów w kraju. Jest płacone cło, podatek a ja mam gwarancję, wsparcie techniczne, itp. Nie chodzi oczywiście o Arduino, tylko coś "trochę" droższego, jak porządny sprzęt pomiarowy. Jak Chińczyk chce, to potrafi dobrze zrobić!
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Pomóżcie początkującemu przy wyborze części. - przez es2 - 23-10-2018, 21:52

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości