• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uno + enkoder. Pętla zwrotna do określenia pozycji
#1
Chce odczytać na arduino pozycje, która to później będzie wysłana po jakiejś magistrali. Do określenia pozycji użyłem enkodera optycznego 600 impulsowego dwu kanałowego. Po wielu próbach nie udaje mi się uzyskać odpowiedniego odczytu sygnału. Enkoder podpięty jest do wejścia przerwania, które to sprawdzam na zbocze i w funkcji przerwania mam tylko sprawdzenie stanu na drugim wejściu i dodanie mu  zmniejszenie wartości licznika. Praktycznie przy minimalnie szybszych obrotach kręcąc ręka kierunek już nie jest poprawne określony o braku poprawności zliczenia wszystkich impulsów nie wspominając. 


Żaden przetwornik częstotliwość napięcie nie wchodzi w grę gdyż zależy mi na pozycji a nie prędkości. 
Czy istnieje jakiś sposób ażeby to wszystko sparować żeby wszystko działało?  Dodam że finalnie interesowały by mnie obroty około 300 rpm. 
Czy konieczne będzie użycie całkiem innej rodziny mikroprocesorów lecz no nie chciałbym strzelać z armaty do komara stąd moj post. 
Pozdrawiam
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
Uno + enkoder. Pętla zwrotna do określenia pozycji - przez michalt13 - 25-10-2018, 08:21

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości