• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arduino Leonardo (ATmega 32U4) bootloader mode
#1
Witam serdecznie.

Chciałem przerobić swoją kierownicę (180 stopni) na wieloobrotową używając arduino leonardo i enkodera. Na YT znalazłem filmik, który pokazuje krok o kroku jak to zrobić. Jednak przystawiło mi w pewnym momencie.

Poradnik pokazuje, jak Arduino Leonardo przechodzi w tryb Bootloader, po naciśnięciu przycisku reset. Tryb ten trwa ok. 8 sekund i wtedy ma się również zmienić port COM. No niestety u mnie to tak nie działa. Po prostu po naciśnięciu komputer przerywa połączenie z arduino i cisza (urządzenie znika rónież z menedżera urządzeń). Jak puszczę przycisk to płytka łączy się na nowo z PC (w menedżerze urządzeń wskakuje nowa pozycja z takim samym portem COM jak przed resetem).

Czy każda płytka arduino leonardo się tak zachowuje, czy coś z moją jest nie tak?
Czy rozwiązaniem tego problemu może być wgranie bootloadera na nowo za pomocą np. USB ASP?
Płytkę kupiłem na aliexpress, wygląda jak oryginał, produkcja włoska.

Na końcu chciałbyć zaznaczyć, iż korzystałem z wyszukiwarki i nie udało mi się znaleźć wątku z podobnym problemem.
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
Arduino Leonardo (ATmega 32U4) bootloader mode - przez banan_56 - 27-10-2018, 12:11

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości