• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
zasilanie arduino a pomiar temperatury!!!!
#11
(21-12-2018, 22:52)kaczakat napisał(a): Nie napisałem, że ma zastosować 10k, tylko poobserwować co się dzieje, gdy zmienia wartość rezystora podciągającego.

Jeden DS bez problemu zadziała z 10k

Niech poobserwuje co będzie jak da 100k. Może tez sprawdzić 10R.

(21-12-2018, 22:52)kaczakat napisał(a): Jeden DS bez problemu zadziała z 10k
Przy zasilaniu 7V tez zadziała,czy to znaczy, że należy tak robić?


A fora to ja mam, każdy wie gdzie. Nie oszukujmy się, że Arduino to forum z prawdziwego zdarzenia. Wystarczy zobaczyć ile tematów pojawia się tu a ile na Elektrodzie w Platformy/Arduino. To forum skończy jak SunDuino itp jak będzie się tu dalej niańczyć przedszkolaków. Dla początkujących są książki i kursy. Dlaczego na kursach nie zadają podstawowych pytań tylko tu zużywając niepotrzebnie przestrzeń dyskową?

Największym problemem początkujących piszących na forach nie jest zakres wiedzy,ta można zdobyć, ale problem z logicznym myśleniem. Wyniesiony ze szkół encyklopedyczny sposób nauki sprawdza się w medycynie ale nie w elektronicy czy programowaniu. Tu nie da sie na pamięć "wykuć " pisania programów. Kujony powinny więc sobie odpuścić programowanie i zająć się czym innym, np historią (ta niestety potrafi sie zmieniać co miało miejsce w 1989 roku a i teraz sa próby zmiany historii). Doskonały przykład braku logicznego myślenia można zobaczyć na https://forbot.pl/forum/topic/12533-dwa-...swietlacz/ i innym tematem tego samego autora, który założył temat także na innych forach, w tym na Elektrodzie, gdzie został po prostu olany. Niszowe forum, praktycznie bez znaczenia, jak Forbot, będzie niańczyć takiego głupka, bo przynajmniej codziennie jest ruch na forum a nie co 5 dni jak na Arduino Polska.
Temat https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3532872.html na Elektrodzie trafił do kosza na Forbocie lub tym forum pewnie jeszcze by się ciągnął. Przyznam, że zarówno tu jak i na Forbocie jakieś 60-80% tematów powinno trafić do kosza. Pewnie to jest powodem małej popularności tych for oraz to, ze porady czesto sa błędne a moderator nie reaguje, bo pewnie po prostu się na tym nie zna.


Na Elektrodzie zakładam konta jak coś potrzebuję, po załatwieniu problemu likwiduję.
Na pomoc na innych forach niż Elektroda (o ile nie chodzi o Linux) nie mam co liczyć. A może tu mam założyć temat, np dlaczego dostaję i potwierdzam w USB pakiety SOF a komunikacja nie działa?
Albo dlaczego HAL na jednym z uC ustawia USB1.1 a w deskryptorze zwraca 2.0?
Jakie szanse na pomoc w takich tematach na innym polskim forum niż Elektroda?
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
RE: zasilanie arduino a pomiar temperatury!!!! - przez es2 - 21-12-2018, 23:25

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości