• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przeróbka projektu EBtermostatLED AVT=3220 na ArduinoMiniPro zamiast MEGA8-P.
#13
(14-01-2019, 18:14)Bakuś napisał(a):
(12-01-2019, 04:25)es2 napisał(a):
kaczakat napisał(a):Aktualnie na tym forum nie kojarzę osób, które modyfikują kod za free czy szukają zleceń
Nie tylko na tym, ale na każdym forum.
No to skoro tu ludzie mają działalność gospodarczą na forum, to proszę o: cennik usług i kontakty, to może pogadamy, a może ktoś kto będzie się tu rejestrował głębiej się nad tym zastanowi.
Orientacyjny koszt banalnego projektu http://kuna.pl/2018/08/09/wycena-projektu/
a ten tak banalny nie jest. Bez wnikania w detale, gdyby nie Arduino to szacuję na 4..6tyś zł + stosowne podatki, ZUSy ale jak zapierasz się przy Arduino (płytki i IDE) to pewnie 8..10tyś.
Tu raczej nie znajdziesz fachowców, nie zaglądają na takie fora jak to czy Forbot. Daj ogłoszenie na Elektrodzie https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewfo...er_tag=ask
Nie licz, że za 500 czy 1000zł będziesz miał zrobione dobrze. Przykładowo https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3502599.html miało być tanio, jak jest sam przeczytasz.
Dając ogłoszenie napisz jaki masz budżet i nie ośmieszaj się 100 czy 300zł (rekordu raczej nie pobijesz: 12zł). Pomyśl ile czasu byś realizował taki projekt policz ok 100zł/h (to i tak tanio), jakie jest ryzyko uszkodzenia uruchamianego systemu, sprzętu, który jest do tego potrzebny. Ile kosztuje taki sprzęt, programy. Ile razy coś będzie trzeba zamawiać kurierem i ile to kosztuje. Krótko, ile Ty byś za to skasował, jakie poniesiesz koszty i ile chciałbyś na tym zarobić.
Jasno opisz co ma robić urządzenie. Czy ma być dostosowane do jakiejś obudowy, jakie zasilanie. Co ma wyświetlać LCD, jak ma wyglądać menu. Nie łudź się tym, że napiszesz, tylko program, czy jeden prototyp. W praktyce powstaną 2..3 prototypy za które i tak musisz zapłacić.
Jak będziesz miał treść ogłoszenia, napisz na es2@ep.com.pl. Im więcej szczegółów w ofercie, tym łatwiej wycenić projekt. Im mniej, tym większą kwotę trzeba dać aby nie robić za free. Podobnie im większą swobodę dajesz (np dobór uC, wyświetlacza, IDE) tym szybciej i taniej projekt będzie zrealizowany. Jeśli wydaje Ci się, że wszystko można zmontować na pająka i pisać soft, to weź pod uwagę, że montaż na PCB jest szybszy i pewniejszy niż na stykówkach i pająku. Same elementy będą tańsze niż dedykowana PCB ale czas stracony za złożenie a później szukanie błędów, bo kabelek nie styka większy. Rośnie też ryzyko uszkodzeń i za to wszystko musisz zapłacić.

Wyceniałem kiedyś projekt na 20...30tyś, zlecającemu wydało się dużo. Zgodziłem się więc na inne rozwiązanie, mam zarobić 5tyś koszty (podatni, ZUS, PCB, elementy, przesyłki) ponosi zlecający. Doszliśmy do 12tyś, zrezygnował. Zarobiłem tylko 2tyś, bo rozliczaliśmy się po kolejnych etapach prac. Myślał, że te 20tyś wziąłem z kosmosu.
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Przeróbka projektu EBtermostatLED AVT=3220 na ArduinoMiniPro zamiast MEGA8-P. - przez es2 - 14-01-2019, 18:53

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości