• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przeróbka projektu EBtermostatLED AVT=3220 na ArduinoMiniPro zamiast MEGA8-P.
#18
Niestety na większość pytań, mam nadzieję, że retorycznych nie potrafię odpowiedzieć.  Niepotrzebnie jestem widziany jako potencjalna konkurencja. Sprzęt jaki mam mieści się narazie we wiaderku. Ludzie są przyzwyczajeni do tego, że wiedzą ile dostają pieniędzy i wiedzą jaką pracę wykonują, to myślą: dlaczego praca wykonana przez kogoś innego ma kosztować wielokrotnie więcej. Poruszając zarobki wykonywane przez niektóre osobistości to nie wiem dlaczego zarabiają tak wiele, to jest jakiś przekręt pewnie. Nic nie robię taniej, sęk w tym, że nic nie robię i tyle na ten temat, nie jestem producentem ani wykonawcą czegoś. Podobają mi się wyświetlacze siedmiosegmentowe led, nie wiem dlaczego innym się tak nie podobają. Moim zdaniem mają w sobie wyjątkowy urok, najpiękniej wyglądają te zamontowane we fliperach w chwili gdy nikt na nich nie gra. Zapalają się poszczególne cyfry i segmenty tak jakgdyby tańczyły dla swojej widowni. Chciałbym zgłębić tajemnicę w jaki sposób się to dzieje i odtworzyć taki taniec na swoim wyświetlaczu. Sęk w tym, że zdążyłem się zorientować o sporej ilości sposobów w jaki są wykonane i nie wiem które z nich nadają się najlepiej do którego celu.
Wyświetlacz 7seg LED 4 cyfry TM1637
Moduł LED Switch z TM1638 8 cyfr
Moduł wyświedlacza LED 8 cyfrowego ze sterownikiem MAX7219
moduł 8 cyfrowy wyświetlacz LED (sterowanym przy pomocy rejestru przesuwnego 74HC595)
cztero cyfrowy moduł I²C na bazie SAA1064
WYŚWIETLACZ LED 8 CYFR E240-E2 HDSP-5621 wymontowany z kasy fiskalnej
Martwi mnie jedynie to, że wszystkie poza ostatnim mają bardzo małe wyświetlacze. Nie wiem co z tym zrobić, może zaprojektują płytki z tymi układami pod większe wyświetlacze, będzie fajna zabawa. Teraz pomęczę się samodzielnie nad tym termoregulatorem i gdy do czegoś dojdę, znaczy się do, poważnego dla mnie problemu to dam znać.
Mam jeszcze taką prośbę, są komendy które sprawiają, że na ekranie monitora pojawiają się wyniki działania kodu, a czy jest gdzieś wytłumaczone jakie są zasady przekierowania tego kodu na wyświetlacz Led? znalazłem takie dwa przykłady: tachometer i tachometer_led_display w katalogu plik/przykłady/Adafruit_CircuitPlayground i trudno mi to rozpracować, może kod jest bardziej dla zaawansowanych i opiera się na działaniu bibliotek, ale szukam czegoś podobnego aby zrozumieć te zagadnienie.
Uwielbiam LED-y
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Przeróbka projektu EBtermostatLED AVT=3220 na ArduinoMiniPro zamiast MEGA8-P. - przez Bakuś - 16-01-2019, 11:29

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości