• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przeróbka projektu EBtermostatLED AVT=3220 na ArduinoMiniPro zamiast MEGA8-P.
#19
(16-01-2019, 11:29)Bakuś napisał(a): dlaczego praca wykonana przez kogoś innego ma kosztować wielokrotnie więcej.
Gdybyś zainwestował w naukę i sprzęt dziesiątki tysięcy złotych, to byś wiedze sprzedawał za 15zł za godzinę? Taką właśnie stawkę proponują na forach (np dział "zlecę" na Elektrodzie.
Gdybym chciał zarabiać 15zł/h, to bym zainwestował 50zł w łopatę i po dniu prób pracy z łopata jestem gotowy do pracy.

(16-01-2019, 11:29)Bakuś napisał(a): Podobają mi się wyświetlacze siedmiosegmentowe led, nie wiem dlaczego innym się tak nie podobają.
Mylisz się http://avt.4ra.pl/viewtopic.php?id=1
http://avt.4ra.pl/viewtopic.php?id=13
i kilka innych

(16-01-2019, 11:29)Bakuś napisał(a): i nie wiem które z nich nadają się najlepiej do którego celu.
Wyświetlacz 7seg LED 4 cyfry TM1637
Moduł LED Switch z TM1638 8 cyfr
Moduł wyświedlacza LED 8 cyfrowego ze sterownikiem MAX7219
moduł 8 cyfrowy wyświetlacz LED (sterowanym przy pomocy rejestru przesuwnego 74HC595)
cztero cyfrowy moduł I²C na bazie SAA1064
Zależy do czego chcesz uzyc. SAA1064 nie jest już produkowany.

(16-01-2019, 11:29)Bakuś napisał(a): Nie wiem co z tym zrobić, może zaprojektują płytki z tymi układami pod większe wyświetlacze,
Jak nie możesz znaleźć modułu, który spełnia twoje wymagania to nie pozostaje nic innego jak własny projekt.

(16-01-2019, 11:29)Bakuś napisał(a): Mam jeszcze taką prośbę, są komendy które sprawiają, że na ekranie monitora pojawiają się wyniki działania kodu,
Nie ma takich komend.

(16-01-2019, 11:29)Bakuś napisał(a): a czy jest gdzieś wytłumaczone jakie są zasady przekierowania tego kodu na wyświetlacz Led?
Strumień danych stdout można przekierować gdzie się chce. Naturalnie w 99% przypadków trzeba napisać własną funkcję, która dane z stdout wyśle tam gdzie się chce.
Takie podejście jest jednak niezbyt mądre, bo stdoput nie jest przystosowane do wykorzystania przerwań czy DMA, dlatego lepiej napisać osobne funkcje wysyłające dane na LED, USB i co tam jeszcze potrzeba.
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Przeróbka projektu EBtermostatLED AVT=3220 na ArduinoMiniPro zamiast MEGA8-P. - przez es2 - 16-01-2019, 12:29

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości