• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Obejście niepotrzebnego limitu rozmiaru szkicu
#6
@es2
Tak mały, bo mi się dużo wala, a docelowy projekt będzie jak najmniejszy (SOIC8).
Do tej pory pisałem w zwykłym C w MkClipse i limit 8KB do takich zastosowań był w zupełności wystarczający. To moje pierwsze podejście do Arduino bo w zwykłym C nie mogłem znaleźć biblioteki do tiny85+SSD1306. Te biblioteki specjalnie nie używają RAMu jako bufora (a przynajmniej jako pełnego) właśnie z tego powodu co podałeś - RAM jest tu za mały na pełny bufor 128x64.

Obczaiłem czemu się nie da zmienić tego limitu. W boards.txt w tych wbudowanych płytkach Uno, mini itp.. da się zmienić, bo plik mam na dysku możliwy do edycji. A Digispark jest zaciągany online i nie mogę znaleźć żeby lokalnie gdzieś tworzył swoje "boards.txt" możliwe do edycji.

@kaczakat
Piękne dzięki, Attiny Core to było to, rozwiazało problem i w dodatku mogę ustawić każda możliwą kombinację zegara i BODa, bomba. Musiałem tylko ręcznie osobno dodać biblioteki, które jakoś były wbudowane w repozytorium digisparka, chyba od 1wire.

A w opcjach wyboru płytki digisparka jest nawet opcja "NO USB", ale programista go tworzący musiał zapomnieć zmienić limitu szkicu.
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Obejście niepotrzebnego limitu rozmiaru szkicu - przez quinty - 15-01-2019, 17:15

Skocz do:


Przeglądający: 2 gości