• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sterownik grubości cięcia traka taśmowego na arduino
#1
Witam, ten wątek założyłem również na "elektrodzie", choć wydaje mi się że tu jest odpowiedniejsze miejsce. Jestem na etapie budowy traka taśmowego, chciałbym zbudować sterownik / nastawnik grubości cięcia, coś takiego jak selbit isp 07, podnoszenie odbywa się za pomocą silnika trzyfazowego 0,55 kW poprzez zwykłe styczniki prawo/lewo, napęd śrubowy. posiadam sterownik selbit isp 06, ale jego czasy świetności już minęły i wnet zapewne wyzionie on ducha. 
Moje pytanie brzmi: czy jest możliwość zbudowania czegoś takiego na bazie arduino uno z wykorzystaniem enkodera obrotowego (impulsowego) selbit poi-xx (taki posiadam) 
sterownik miałby podnosić i opuszczać głowicę o zadaną grubość w mm i uwzględniać rzaz brzeszczotu. 
Nowy selbit kosztuje około 2000 pln, więc myślę, że gra warta świeczki. 
cały osprzęt posiadam (enkoder, arduino, wyświetlacz, klawiaturę, przekaźniki) jednak trochę mało wiedzy mam w zakresie programowania. Podłączenie elektryki nie stanowi problemu. Całą konsolę sterującą budowałem od podstaw. 
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
Sterownik grubości cięcia traka taśmowego na arduino - przez czmiel1000 - 04-02-2019, 22:48

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości