• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zakup Arduino
#8
Witam
Pewnie odpisuję już dużo za późno...
UNO czy leonardo?
Polecam UNO, bo zawsze możesz wymienić uszkodzonego scalaka. Może się to zdarzyć nawet w najlepszej rodzinie :-). Ja ostatnio spaliłem wejścia analogowe A0 i A1. Pozostałe też pracują jak na loterii - i wcale mnie to nie dziwi - jak poczytać o budowie mikrokontrolera.  Połączyłem je przez dzielnik napięcia (z 24V na 5V) i przypadkiem wypiął mi się przewód masy. Wejścia dostały 24V.  Chwila nieuwagi. Miałbym podpięte leonardo i musiałbym bawić się w żmudne wylutowywanie (wykonalne ale pracochłonne i wymagające sporo umiejętności + lica + dobra lutownica/grot + spore doświadczenie).
Zanim podepniesz do leonardo coś na serialu to jeszcze sporo czasu upłynie :-) Po drugie leonardo to budżetowa wersja UNO, gdzie kosztem większej funkcjonalności( pozornie) zrezygnowano ze standardowego seriala (na pokładzie już tylko jeden procek). Niby lepiej ale moim zdaniem gorzej. Poczytaj o problemach z leonardo, zwłaszcza z klonami. UNO to standard i ukłon do twórców projektu (poczytaj o początkach arduino). Kiedyś linux był udanym wynalazkiem Linusa Torwaldsa a Arduino wynalazkiem studentów z Półwyspu Apenińskiego :-) Pozdrawiam
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
Zakup Arduino - przez RoBoC - 21-12-2015, 01:03
RE: Zakup Arduino - przez JasQ - 21-12-2015, 15:44
RE: Zakup Arduino - przez RoBoC - 22-12-2015, 00:04
RE: Zakup Arduino - przez ANT - 21-12-2015, 16:52
RE: Zakup Arduino - przez JasQ - 22-12-2015, 03:40
RE: Zakup Arduino - przez RoBoC - 22-12-2015, 12:50
RE: Zakup Arduino - przez CEO - 22-12-2015, 13:24
RE: Zakup Arduino - przez wojtekizk - 12-01-2016, 22:08

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości