• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak zmienić tablicę na liczbę całkowita??
#15
Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie w jednym zdaniu..

Ten kod co podałem to jest z esp32    jest mostek UDP-UART dla wyświetlacza Nextion i jest drugi mostek UDP-SPI dla wyświetlacza ori AUDI bieda edyszyn w liczniku po SPI przyjmuje tylko liczby (fabrycznie pokazywało częstoliwosc stacji radiowej która CD itd http://www.efiexpress.com/catalog/articl...de7f4c3eb9 )


No i w przypadku NextionLCD-UART-esp12-UDP-esp32 komunikacja działa . To męcze teraz komunikacje AClcd-SPI-esp12-UDP-esp32  

W esp12 mam już kod  zmienna tam przyjmuje liczby która jest wysyłana do AClcd dlatego potrzebowałem zmiany tablicy do init  bo UDP odczytuje do tablicy.

Esp12 wysyła do esp32 żądanie danych po UDP  zrobiłem to w postaci AC0005\n   gdzie A i \n to początek i koniec łańcucha danych  a liczba 0005  określa stronę tak to nazwałem, startMakler endMakler  musiałem określić i przechwytywać czu UDP jest dla nextion czy dla AClcd

Wiec w przypadku esp32 kiedy dostanie rozkaz po UDP AC0005\n , 0005 określa który kod ma się wykonywać i odesłać AC1234\n  gdzie 1234 to dane kodu ( odczyt z ADC, czujnika itd) czyli dane które wyśle esp12 do AClcd

Ten if co wywalał błąd to była synchronizacja  esp32 z esp12  w esp12 mam funkcję millis co jaki czas ma nastąpić odświeżenie danych  czyli co jaki czas wysyła pakiet rozkazu UDP  a kiedy otrzymuje je esp32 ma wykonać jednorazowo określony kod i wysłać dane.

A i zapomniał bym co w kodzie robi Serial2 to jest mostek serial-serial2 dla Nextion bo ich biblioteki korzystają z serial wiec nie chciało mi sie grzebać w ich bibliotekach by pozmieniać wiec udp zapisuje do serial2 który wysyła do serial i odwrotnie dane dla wyświetlacza czyli mostek serial-serial2 czyli w esp32-serial2-serial-bibliteka Nextion
Arduino zostało wymyślone po to, by robić dobrze jedną prostą rzecz – migać diodą. 
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Jak zmienić tablicę na liczbę całkowita?? - przez Jarewa0606 - 09-03-2019, 09:52

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości