• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arduino Uno Wyświetlacz LCD 16x2 nie wyświetla napisów
#1
Cześć,
jak widać jestem nowy na tym forum jak i zaczynam przygodę z arduino więc witam serdecznie
Dla wielu z was pewnie będzie to odświeżany kotlet lecz osobiście nie znalazłem rozwiązania na mój problem

Mianowicie próbując odpalić przykładowy program do wyświetlenia napisów wyświetlacz pozostaje włączony lecz bez żadnego napisu. Kręcenie potencjometrem działa bo widać ze pokazują się kwadraciki więc napisy tez powinny.
W jednym z załączonych zdjęć je widać lecz ten dolny wiersz tylko w połowie nie wiem czy ma to jakieś znaczenie.

Wszystko jest nowe lecz zamówione z chin dlatego może jest to coś na tle oprogramowania.
Dodam ze arduino Uno jest od producenta WAVGAT który dla samego podłączenia pod komputer wymagał ściągnięcia ich driverów (plików libraries oraz hardware).

Problem wydaje się trywialny i omawiany wiele razy lecz przeglądając fora nie znalazłem dla siebie odpowiedzi.

Raz nie trafiłem pinem "K" w mase i przed odpaleniem był wpięty w 5V mogło to wyrządzić jakieś poważniejsze usterki??

program wygląda następująco:

#include <LiquidCrystal.h>

LiquidCrystal lcd (12, 11, 5, 4, 3, 2);

void setup() {
lcd.begin (16, 2);
lcd.setCursor(0, 0);
lcd.print("Siemka");
lcd.setCursor(6, 1);
lcd.print("Gabi");

// put your setup code here, to run once:

}

void loop() {
// put your main code here, to run repeatedly:
}


Załączone pliki Miniatury
       
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
Arduino Uno Wyświetlacz LCD 16x2 nie wyświetla napisów - przez pitols - 17-05-2019, 19:52

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości