• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Komunikacja Arduino->Komputer
#3
ESP jest modułem podobnym do Arduino, tylko sporo lepszym.
Możesz do niego podłączyć czujnik temperatury, a ESP za pośrednictwem WiFi połączy się z siecią.
Jest kilka możliwości odczytu danych z tego modułu. Można wysyłać odczyty na jakiś serwer w internecie, na przykład thingspeak.com i otwierać ich stronę na komputerze z wykresami i innymi danymi. Możesz też te dane pobierać z thingspeak w postaci json i umieszczać na swojej stronie internetowej albo w swojej aplikacji na PC, lub mobilnej.
Możesz też zainstalować jakiś serwer bezpośrednio w module ESP i łączyć się z nim lokalnie (jak to jest pokjazane na filmie przez Ciebie zalinkowanym) lub udostępniać stronę swojego serwera w internecie (więcej pracy, ale dużo satysfakcji).
Wbrew pierwszym wrażeniom, jest to proste do ogarnięcia. Wczoraj zainstalowałem czujnik temperatury i wilgotności w sypialni i nie zajęło mi to więcej jak 45 minut z zaprojektowaniem i wydrukowaniem obudowy.
Jeśli masz problem z kodem lub sprzętem, zadaj pytanie na forum. Nie odpowiadam na PW, jeśli nie dotyczą one spraw forum lub innych tematów prywatnych.

[Obrazek: SsIndaG.jpg]
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
Komunikacja Arduino->Komputer - przez Alsenas - 20-08-2019, 14:03
Komunikacja Arduino->Komputer - przez gavron7 - 20-08-2019, 21:30
RE: Komunikacja Arduino->Komputer - przez Robson Kerman - 20-08-2019, 21:42
RE: Komunikacja Arduino->Komputer - przez kaczakat - 20-08-2019, 22:00
RE: Komunikacja Arduino->Komputer - przez Alsenas - 21-08-2019, 11:29

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości