• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arduino Nano z CH340 ciekawy problem
#1
Witam

Na imie mam Chris i od niedawna zaczalem bawic sie arduino. Bardzo Ciesze sie ze znalazlem to forum!

Prosze o porade w nastepujacej sprawie:


Otoz mam dwa klony Arduino Nano 1 z chipem FTDI232RL i 1 z chipem CH340C
Obydwa sa dobrze wykrywane i programowane przez Arduino IDE pod Windows10 64 bit..
Na obydwa arduino zaladowalem ten sam sketch, ktory ma za zadanie komunikacje po USB dla pewnej aplikacji na PC i sterowaniem z niej  kilkoma pinami na pojedynczej plytce Arduino.


Jesli Arduino Nano z FTDI232RL jest podlaczona przez Windowsy (COM7), aplikacja na PC wykrywa je i dziala z nim prawidlowo.


Gdy uzyje Arduino Nano z CH340C (podlaczone jest ono do COM8). Aplikacja widzi ten port ale nie wkrywa tam arduino i nie moge dojsc co jest tego przyczyna.


Sterowniki, kable na pewno nie wchodza w gre. COM porty maja takie same ustawienia i poza tym (jak wczesniej napisalem) daje sie po nich zaladowac sketch pod IDE wiec COMy musza byc sprawne w obydwie strony. Sketche z programem na pewno sa zaladowane prowidlowo (kod zawierablink led wiec wiem kiedy kod dziala a kiedy nie). Obydwie plytki uzywaja nowego bootloadera.

Problem w mojej ocenie jest gdzies w komunikacji miedzy ta aplikacja i Arduino Nano z chipem CH340. Jedyne co obserwuje, ze gdy aplikacja probuje sie komunikowac z tym Arduino to dioda RX mruga a dioda TX nie reaguje w ogole ( handshake ?).


Pytania:

Czy te chipy FTDI232 and CH340C sa 100% kompatybilne?

Czy moze ktos podopowiedziec co jeszcze moge sprawdzic - jak dalej ugryzc problem ?
Moze moge jakos podejrzec co jest wymieniane miedzy aplikacja a Arduino?

Dziekuje za wszelkie wskazowki i pozdrawiam forumowiczow
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
Arduino Nano z CH340 ciekawy problem - przez michulus - 15-09-2019, 02:26

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości