• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arduino Nano z CH340 ciekawy problem
#11
Bardzo dziekuje za sprawdzenie tematu!!

Przypadkiem odkrylem, ze aplikacja na PC laczy sie z UNO nawet jesli w nim wgrany jest zupelnie inny sketch z obsluga seriala. Stalo sie tak, bo przypadkowo kliknalem CONNECT gdy do komputera podlaczone bylo UNO z zaladowanym sketchem Arduino ISP. Aplikacja na PC wykryla to UNO tak jakby to bylo urzadzenie, z ktorym chce wsploracowac.
Wniosekuje z tego, ze najprawdopodobniej sketch zaladowany na UNO mozy byc dowolny byle tylko byl w nim zdefniowany serial na 9600 i moze jakas wymiana komend na RX/TX.

Tutaj od razu kolejne przemyslenia i pytania:

Zalezy mi na kompaktowym i jednoczesciowym rozwiazaniu mikrokontrolera. Uno nieststy nie moge uzyc bo jest za duze.
Obecnie w swoich zasobach mam jeszcze STM32, Leonardo i pro micro (w drodze do mnie) 

Czy w ogole jest jast mozliwe zeby port USB z Leonardo dziala jak ten z UNO (16u2)?
Doczytalem ze Leonardo moze pracowac w trybie HID i CDC. Moze jeden z tych trybow zadzialalby tak jak (16u2) na UNO ? Jesli to nie mozliwe to uwazam, ze nie ma sensu sie meczyc z modifikacja sketach pod Leonardo albo pro micro. Czy uzycie STM32 byloby latwiejsze ?
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Arduino Nano z CH340 ciekawy problem - przez michulus - 20-09-2019, 01:05

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości