• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ESP8266EX + BL0397, czyli smart gniazdko i problem z pomiarem prądu
#8
(25-11-2019, 22:45)Mad_Maxs napisał(a): ... wolę mieć własny system ... oparty na kodzie, w którym większość linii znam.

No mi się zdaje, że nie znasz. Zadałem pytanie, czy używasz przerwań, czy jakiegoś pulseIn() i nie otrzymałem odpowiedzi. Pewnie dla tego, bo nie masz pojęcia jak działa ta biblioteka. Jaki jest problem zajrzeć tam i sprawdzić?
Proszę jedynie o minimum współpracy.
Czy w ogóle ESP8266 będzie pracowało z ową biblioteką?
Nie jestem ekspertem od ESP, ale na 99% jestem pewny, że dla ESP nie działa pulseIn().

Edit: Działają za to przerwania na prawie każdym pinie i bardzo łatwo jest napisać funkcję, która w przerwaniu będzie mierzyła częstotliwość, potem tylko miernik w dłoń aby skalibrować wyniki i będziesz miał swój monitoring gniazdka.
Podpowiem wszystko co i jak. Napisałem takową funkcję i działa, sprawdzałem z oscyloskopem, to błąd jest w okolicach 0,5%. Można go zmniejszyć ale kosztem częstotliwości próbkowania.
Jeśli masz problem z kodem lub sprzętem, zadaj pytanie na forum. Nie odpowiadam na PW, jeśli nie dotyczą one spraw forum lub innych tematów prywatnych.

[Obrazek: SsIndaG.jpg]
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
RE: ESP8266EX + BL0397, czyli smart gniazdko i problem z pomiarem prądu - przez Robson Kerman - 28-11-2019, 00:00

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości