• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mam czujnik odległości, Arduino Nano, program i chcę to skomunikować z SiteKiosk -PC)
#3
(27-11-2019, 09:11)semi napisał(a): Czujnik odległości?
Ok pozostawmy tą kwestję, jak myślisz, bez schematu połączeń, kodu programu, osoba, która chce pomóc, zatelefonuje do "Wróżbity Macieja", zapyta/dopyta, straci 50zł i pomoże?


Bywam nieprzyjemny ale na innych forach, takie tematy trafiają do kosza.

Dziękuję za uwagę Smile każda jest cenna,
ale nie w tym rzecz, wszystko działa po stronie Arduino, monitor szeregowy odbiera sygnały, prawidłowe, bo działa czujnik dobrze, i to co mu napisze wypisuje, a komputer, SiteKiosk nie widzi tego... nie wiem. . jak to ugryźć... co wysłać, jaki komunikat, aby zliczało i zapisywało i w ogóle było dla PC widoczne - to jest mój temat, a nie schemat lub program.

Teraz wysyłam, próbuję za pomoca usb z nano, ale mogę też z pro mini (tx i rx), a może musi być jakis program specjalny po stronie pc lub sprzęt (SiteKiosk przewiduje emulacje klawiatury, może trzeba wysyłać symulację klawiszy... nie wiem nic, jestem zielony, a chcę się dowiedziec...)...

Kiedyś juz pytałem, ale na Forum, zamiast konkretnej pomocy chyba jednak "filozofowano", na innych forach czytałem potem odwrotne niemal porady, jesli ktoś nie wie, może niech nie zgaduje i nie udaje, ze wie Smile, a może to wynikło z niezrozumienia problemu...

wiedziałem i wtedy, że do tego etapu dojdę i chciałem przeskoczyć ten, na którym jestem, ale jak widac nie udało sie i temat wraca, teraz jest dla mnie bardzo pilny...
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Mam czujnik odległości, Arduino Nano, program i chcę to skomunikować z SiteKiosk -PC) - przez Lession - 27-11-2019, 09:15

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości