• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przycisk chwilowy i włączanie silnika krokowego
#10
(28-12-2019, 20:56)marhes napisał(a): Generalnie chodzi tu o to aby nasłuchiwać sygnał od przycisku, jeżeli się zmieni po 100 milisekundach (zmieniłem na 10 bo dla 100 nie chciało działać)


Nasłuchiwać to się zgadza, ciągle odczytuje w pętli stan przycisku. A te 100ms nie chodzi o zmianę lecz o stan przycisku millis() wyeliminował krótkie zmiany przycisku czyli wszystkie zmiany które trwały poniżej 100ms były odrzucane. Dziwne że nie działało bo powinno tylko przycisk musi być dłużej naciśnięty powyżej 100ms i przerwa miedzy przyciskaniem powyżej 100ms. 


(28-12-2019, 20:56)marhes napisał(a): Ale mam pytanie. Czy pętla while, którą wcześniej użyłem zatrzymywała mój program czy nie, bo już zgłupiałem. Tutorial wskazywał, że pętła while działała tak długo, aż był wciśnięty przycisk.



W twoim przypadku działał tak długo dopóki nie włączyłeś przycisk. I zablokował cały loop teoretycznie 

  if(level){
    myStepper.step(direction);
  } 

wykonywał sie tylko jak był przyciśnięty przycisk i co drugi raz..
Arduino zostało wymyślone po to, by robić dobrze jedną prostą rzecz – migać diodą. 
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Przycisk chwilowy i włączanie silnika krokowego - przez Jarewa0606 - 28-12-2019, 21:18

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości