• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Windows 10, USB Serial Driver for Arduino Due, brak usbser.sys
#3
To w ogóle nie powinno tak wyglądać. Jak się pojawiają takie problemy to należy po kolei eliminować wszystkie niewiadome, zaczynając od tych najłatwiejszych/najszybszych do eliminacji:
- sterowniki portu usb powinny być prawidłowe, jak podpinasz dysk HDD dla przykładu, to powinien śmigać 40MB/s w USB2.0 i co najmniej 60-100MB/s w USB3.0, zwykle mniej problemów jest z USB2.0
- płytka powinna być sprawna, dzieją się cuda to najlepiej sprawdzić na innym komputerze.
- kabel i gniazda, jak coś zaczyna łączyć nie łączyć to od razu !??! i albo kabel do kosza, albo płytkę przeznaczyć do nawadniania doniczki i tam już zostawić.
W W10 nie ma żadnej zabawy jak to miało w W7, instalacja programu/sterowników.
Akurat dzisiaj wróciłem do zabawy z nowym laptopem, W10 bo 7 już nie ma driverów. System postawiony czysty, wgrane wszystkie sterowniki, zrobiona kopia systemu.
1. Zainstalowane Arduino ze sklepu MS.
2. Dodanie definicji płytek dla DUE w managarze płytek - wpiszesz DUE to pierwsza od góry.
3. Podłączenie DUE na porcie programming, akurat ja do USB3.0, od razu wykryło zgodnie z nazwą portu, komunikat o poprawnym zainstalowaniu sterowników i podaniu numeru COM PORT.
4. Wgranie blinka i działa.
Kwestia jeszcze jaki masz chip na programming port, oryginalne Arduino ma tam atmegę16ucośtam, są modele z CH340. W sumie to podłączyłem klon UNO na CH340 i tu sterowniki zapewnia W10 od strzału, bez problemu wgrało szkic. Na koniec podłączyłem jeszcze DUE na natywnym porcie i też od razu wykryło/przydzieliło port COM z nazwą DUE.
Także sprawdź sobie kabel, płytkę DUE, drivery portu USB.
Miło być decenianym https://buycoffee.to/kaczakat
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Windows 10, USB Serial Driver for Arduino Due, brak usbser.sys - przez kaczakat - 14-09-2018, 10:53

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości