• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bootloader arduino na Atmege 328 - różnice pomiedzy 328 a 328P
#1
Dzień Dobry!

W baaardzo dużym skrócie historia wyglądała następująco: 
-zaprojektowałem sobie układ na Arduino który fajnie działał.
-Chciałem go przenieść bezpośrednio na atmege. Łatwiej dostępna była atmega 328, więc taka zamówiłem. 
-Przy próbie wgrania programu do takiego układu za pomocą USBasp wyskakiwał błąd ze "port COM5 nie istnieje" czy coś tego typu.
-gdy wyciągnąłem atmegę z arduino i podmieniłem  z moją to udało się bez problemu wgrać program za pomocą USBasp

Czy jest to możliwe, że Atmega 328P jest w stanie obsługiwać niektóre biblioteki, których Atmega 328 nie jest w stanie obsłużyć? Z tego co widzę to te "P" oznacza tylko roznice w oszczedzaniu energii...

Zarówno do atmegi 328 i atmegi 328P udawało mi się wgrywać proste programy typu blink i działały poprawnie, dopiero przy bardziej zaawansowanych programach napisach w Arduino IDE da sie je wgrac do Atmegi 328P a do 328 już nie.
(Dwa różnie adresowane urządzenia I2C)

Bootloader z Arduino UNO udało mi się wgrać tylko do atmegi 328P. Przy Atmedze 328 wyskakuje komunikat ze typ atmegi sie nie zgadza. Mogę w jakiś sposób wgrać bootloader Arduino IDE (tak bym mógł wgrywać wszystkie programy z Arduino IDE)  do atmegi 328? 

Bardziej ogólnie: Chciałbym pisać programy w Arduino IDE i móc korzystać ze wszystkich dostępnych bibliotek dla tego środowiska a później takie programy wgrywać bezpośrednio do Atmegi 328. Jest taka możliwość czy musi to być atmega 328P? 


Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
Bootloader arduino na Atmege 328 - różnice pomiedzy 328 a 328P - przez Nicander - 27-01-2020, 12:17

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości