• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zanik obrazu na TFT po zalaczeniu silnika hulajnogi.
#1
Witam. jestem początkujący jeśli chodzi o Arduino ale mam problem którego nawet tematycznie nie udało mi się znaleźć w sieci. Stąd wizyta Smile)
Mianowicie. (Arduino pro mini klon)
Napisałem program który zaczytuje termometry DSDS18B20, których jest 10 sztuk i umieszczone są w ważnych miejscach hulajnogi jak silnik, akumulatory , sterownik (po OneWire ( pin2 z rezystorem na końcu jak przykazali Smile ), inny czujnik pobór prądu, i 2 przyciski które będą służyły do nawigacji po ekranach z innymi danymi ( pin3,4)(przyszłościowe mało istotne obecnie).
Wszytko super działa z zewnętrznego zasilania po USB ( z boku panela mam wyjście do programowania które jest załączane przyciskiem który przełącza miedzy zasilaniem zewnętrznym a zasilaniem hulajnogi Xiaomi M365.
Gdy Hulajnoga jest uruchomiona wszystko działa poprawnie, do momentu uruchomienia silnika obraz na ekranie (ST7789 ips 240x240 )znika.
Sprawdziłem w połączeniu z komputerem Arduino (pro mini) działa poprawnie bo wszytko jest wczytywane i wyświetlane na ekranie komputera ale ekran się jakby zawiesza i po wyłączeniu silnika problem nie ustaje. dopiero po wyłączeniu i włączeniu ponownie.
Z zewnętrznego zasilania ( wyjście z boku panela) nic się nie dzieje nawet podczas uruchomionego silnika.
a wiec... moje pytanie brzmi:
Czy jest jakiś filtr lub układ który może pomóc?

Nie jestem elektronikiem ale mam teorie ze to silnik sieje... ale nie znalazłem potwierdzenia. z forum RC znalazłem jakiś filtr do FPV ale jeszcze nie przyszedł wiec postanowiłem napisać do doświadczonych Smile)

zasilanie z panelu hulajki miało byc niby 5V ale jest 4,8V - z tego co czytałem do 4,5V  Arduino pro mini powinno działać poprawnie.

Jeśli miał by ktoś jakiś pomysł jak mogę to rozwiązać bo z powerbankiem przy panelu nie chce jeździć to jestem otwarty na propozycje Tongue

Mam nadzieje ze poprawnie wstawiłem bo jeszcze nie doczytałem Regulaminu do końca Smile
Zabieram sie do czytania.




[url=https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwjxgf-sxurnAhVtposKHeyABwQQFjAAegQIARAB&url=https%3A%2F%2Fbotland.com.pl%2Fpl%2Fczujniki-temperatury%2F165-czujnik-temperatury-ds18b20-cyfrowy-1-wire-tht.html&usg=AOvVaw38jzCx19hWHX2uRp1u7RHf][/url]
 
  


Wiadomości w tym wątku
Zanik obrazu na TFT po zalaczeniu silnika hulajnogi. - przez sdmaxi - 24-02-2020, 18:31

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości