• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomoc przy doborze anteny lora 433 ra-02
#1
Hej chciałem stworzyć sobie czujnik ruchu pir jako nadajnik i odbiornik do niego, oczywiście oba na arduino. Komunikacją miałby się zająć taki moduł i potrzebuję do niego dobrać antenę, może taka się nada bo całość będzie schowana w obudowie ze względu na pracę w trudnych warunkach atmosferycznych. Głównie zależy mi na maksymalnym zasięgu. Czy gdybym zastosował taki moduł ze zlutowaną anteną to zasięg spadnie? Ogólnie projekt będzie trochę bardziej rozbudowany tylko z tym na chwilę obecną mam problem (później może też coś wyjdzie przy okazji Wink ), a chciałem zamówić komponenty do niego za jednym razem. I tu drugie pytanie, wiem, że te moduły mogą działać jako nadajnik i odbiornik, ale czy mogę to zmieniać poprzez kod czy sposób podłączenia wymusza na mnie użycie takiego modułu tylko jako nadajnik lub tylko jako odbiornik? Ogólnie jestem za pierwszym rozwiązaniem ze względu na to, że docelowo wszystko przeniosę na swoją płytkę, ze względu na minimalizację poboru prądu, ponieważ jest to dla mnie krytyczny parametr. Będę bardzo wdzięczny za pomoc Big Grin
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
Pomoc przy doborze anteny lora 433 ra-02 - przez karmel1988 - 01-12-2020, 18:50

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości