• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaki zestaw wybrać?
#9
Piusik im szybciej przejdziesz na C/C++, nieważne czy AVR Studio, Eclipse AVR czy Arduino tym lepiej dla Ciebie. Choć nie jest to prosta droga. Też kiedyś bawiłem się bascomem i to jest pułapka, chcesz coś więcej to płatny program, płatne biblioteki, mała społeczność i trudno o pomoc przy bardziej skomplikowanych programach, tylko AVR. Arduino to zupełnie inna bajka, dużo łatwiejszy niż C nie ze względu na specyfikę języka, bo to tylko jego rozbudowana wersja + specyficzne funkcje Arduino, tylko właśnie przez społeczność, każdy chce się czymś pochwalić, nie martwisz się czy jest biblioteka, tylko która lepsza, którą wybrać. A do większości rzeczy super opisy, filmy na youtube, tutoriale i przykłady.  W Bascomie miałem programy po kilkadziesiąt kb (nie moje HEX, bo oczywiście sam sobie takiego nie wygenerowałem) i działały OK. Jak kod jest dobry to i urządzenie jest stabilne.  Najlepiej zapanować na tym co się dzieje w procku w AVR Studio bo ma debugger, fajna zabawka dla PRO (choć darmowa dla wszystkich). W Arduino nie walczy się o każdy bajt, nie pasuje atmega168 to jest 328, MEGA2560, jak i to za mało to Arm i ESP. Ale jak chcesz napisać w czystym C i nie korzystać z funkcji Arduino to i tak Ci skompiluje tak samo jak w Eclipse czy AVR STUDIO. Najprzyjemniejszy interfejs ma Eclipse, też go można używać jako Arduine IDE. Polecam kurs C++ na Youtubie Mirosława Zelenta by poznać ogólne podstawy języka (wersja na PC, ale warto). Powodzenia.
Miło być decenianym https://buycoffee.to/kaczakat
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
Jaki zestaw wybrać? - przez Norbert_PL - 04-12-2017, 18:46
RE: Witam - przez krn78 - 05-12-2017, 10:10
RE: Witam - przez Norbert_PL - 05-12-2017, 17:52
RE: Witam - przez krn78 - 06-12-2017, 09:15
RE: Jaki zestaw wybrać? - przez krzyspx - 05-01-2018, 21:07
RE: Jaki zestaw wybrać? - przez bob35 - 06-01-2018, 13:51
RE: Jaki zestaw wybrać? - przez piusik - 03-04-2018, 20:01
RE: Jaki zestaw wybrać? - przez kaczakat - 04-04-2018, 20:21
RE: Jaki zestaw wybrać? - przez Robson Kerman - 03-04-2018, 22:07

Skocz do:


Przeglądający: 2 gości