• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Identyfikacja numeru telefonu, arduino-sim800, alarm, odczyt softwareserial
#2
Thumbs Up 
Hejka!!! Propsy za ten projekcik, elektronicznie wygląda bardzo prosto ale za to świetnie go opisałeś, program z fajnymi pomocnymi komentarzami, łatwo zrozumieć co i jak. Z tego co piszesz jeszcze nie jesteś ekspertem i niektórych rzeczy  nie wiesz. Biblioteka software serial działa z użyciem przerwań a co za tym idzie jeśli jeszcze coś w tym czasie korzysta z przerwań mogą pojawić się błędy. To jest własnie minus w arduino że choć łatwo jest zrobić coś działającego to jednak bez znajomości dokładnego działania bibliotek czasem pojawiają się błedy których przyczynę trudno znaleźć. Jak dla mnie świetnie sobie poradziłeś z delayami. A co do odwróconych znaków zapytania one wynikają z błedów ale innych. Otóż komunikacja w porcie szeregowym ma swoją prędkość baudrate której muszą trzymać się obie strony, nadajnik i odbiornik, ponieważ nie ma linii taktującej. Sprawdziłem w necie i moduł sim800 ma jakiś domyślne baudrate , znalazłem info że domyślnie wynosi ono 115200. Ty dałeś 57600 więc o prawie połowę mniejsze a błędy zniknęły czyli komunikacja działa naprawde świetnie. Pozdrawiam serdecznie i dzięki za fajny opis projektu!
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Identyfikacja numeru telefonu, arduino-sim800, alarm, odczyt softwareserial - przez procek - 25-02-2018, 22:00

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości