• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Identyfikacja numeru telefonu, arduino-sim800, alarm, odczyt softwareserial
#3
Zdecydowanie jestem amatorem. Moją naukę programowania zakończyła mama, gdy odebrała mi zx spectrum za słabe oceny Smile. Ale tak przy okazji. Próbuje ten sam program uruchomić z wykorzystaniem zamiast (sim800) telefonu se t610. Działa... gdy polecenia są wysyłane z (TYLKO) programu. (z prędkością od 1200 do 57600, z delayami od 2 do 500) Jednak gdy wysyła polecenie z klawiatury PC, to se T610 przyjmuje, zastanawia się parę sekund - odpowiada error. Zawsze. z dzielnikiem napięcia (niepotrzebny) bez dzielnika, z różnymi prędkościami. terminal -> telefon =error. program -> telefon - zawsze sukces ( i to nawet lepiej niż sim800, bo nigdy (narazie 78 połączeń) nie wystąpił ani jeden błąd.) Ciekawe jaka to subtelna różnica, pomiędzy poleceniem wydanym z wnętrza programu, a wpisanym z klawiatury powoduje błędy? Męczę stare telefony, bo one jednak jakby nie patrzeć, stabilne są. Na niektórych nawet "białą listę" da się zrobić. Jeszcze jedno o software serial. jak już będzie na 100% działający program, czy mógłbym go "wgrać" do arduino przez hardware serial, ale z taką modyfikacją ze po odłączeniu kabla usb, hardware serial będzie "gadał" z modemem? Boję się sprawdzać, bo nie mam pewności, czy potem da się takie arduino ponownie przeprogramować
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Identyfikacja numeru telefonu, arduino-sim800, alarm, odczyt softwareserial - przez Tomasz72 - 25-02-2018, 22:24

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości