• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
UNU CH340 - problem z wgraniem bootloadera
#8
Do dzisiaj nie wgrywałem nic poprzez programator, zawsze przez usb z IDE.

Przeczytałem ten wątek, który podałeś wcześniej. Zastosowałem się do wskazówek w nim, jednak bez szczególnych rezultatów. Wygląda to na problem driverów do USBasp, ale na jednej z wersji, jak podłącze do kompa i płytki, to AVR LAB++ jest w stanie odczytać zarówno UNO jak i NANO. W poprzednim poście dałem nawet screeny z tego co wyrzucił AVR LAB++ w temacie UNO. Niestety przy próbie wczytania lub odczytania czegoś z płytek, wywala błąd Visual Studio.

W ręce wpadł mi za to MKAvr
Przy jego pomocy, bez problemu mój USBasp, pozwala odczytać rodzaj płytki, zczytać z niej HEXa, oraz wczytać innego. Zgrałem i wgrałem przez programator przygotowany HEX z bootloaderem i blinkiem do NANO i działa.

Niestety próbuję wgrać bootloader do UNO, niby się powiodło, bo jak zczytuję to dostaję dokładnie taki sam plik (rozmiar) jak wgrałem, a jednak bootloader nie działa, a sketch się nie realizuje.

EDIT//
Możliwe że znalazłem problem z Fuse bits. Z tego co wyczytałem, dla 328P powinienem mieć LOW 0xFF, HIGH 0xDE oraz EXTENDED 0x05, a u mnie HIGH jest 0xDF, EXT 0xFF. Mimo, że przy zapisie Flash ustawiam, żeby zmieniło mi Fuse Bits, to i tak zostają takie jak były
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
RE: UNU CH340 - problem z wgraniem bootloadera - przez Mad_Maxs - 16-04-2018, 16:46

Skocz do:


Przeglądający: 2 gości