• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
UNU CH340 - problem z wgraniem bootloadera
#20
Próbowałem już podnieść sobie firmware w programatorze, ale jakoś nie idzie mi z tym Arduino as ISP.
Wgrywam ten sketch z exampla do np. Nano, podpinam przez złącze SPI programator i mam error odczytu z COM8 (na tym mi się identyfikuje Arduino). Oczywiście ustawiam program na Arduino i COM8.
Próbowałem też przez PINy, czyli
10 > RST,
11 > 11,
12 > 12,
13 > 13,
5V > 5V,
GND > GND

W programatorze mam zworkę na 5V, zworkę na SCK i zworkę na SelfPrograming (dolutowałem sobie goldpiny).

Za każdym razem mam error. Po zakończeniu prób, przy użyciu mojego USBASP musiałem sobie wgrać ponownie bootloader do NANO, bo przestało przyjmować sketche (nie wiem czy to normalne).

Co mogę robić źle??

//EDIT:
Próbowałem użyć jako AVRISP swojego klona UNO, ale również się nie udało. Później miałem problem, żeby postawić na nim ponownie bootloader, ale zauważyłem, że sypało takimi samymi błędami fusów jak to "uszkodzone". Dopiero jak załadowałem mu "Arduino Nano 328" to poszło i działa bootloader bez problemu..
Może problem leży w tym, że uparcie i bezustannie, próbuję wgrać w swoje UNO, złą wersję flasha??

Uszkodzony klon to ATMEL MEGA328P AU 1632
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
RE: UNU CH340 - problem z wgraniem bootloadera - przez Mad_Maxs - 11-06-2018, 17:09

Skocz do:


Przeglądający: 2 gości