• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z kodem - nie dzwoni na podany numer
#9
(11-07-2018, 12:35)mojojek napisał(a): SIM800L v2 zasilam z ładowarki 5V 2A poprzez piny 5VIN oraz GND
Niewiele mi to mówi. p[okaż schemat.

(11-07-2018, 12:35)mojojek napisał(a): Dodam, że dla testów wgrałem wczorajszy program, który w teorii powinien wysyłać testowego smsa na mój numer przy starcie systemu (wczoraj wysłał bez problemu). Niestety dziś nic mi nie wysyła.
Stawiam na problemy z zasilaniem. Sprawdź oscyloskopem jakość zasilania na SIM800.

(11-07-2018, 12:35)mojojek napisał(a): Dioda SIM800L miga po włączeniu szybko, następnie po chwili zaczyna już migać powiedzmy raz na 3 sekundy. Rozumiem, że w tym wypadku SIM800 sygnalizuje prawidłową siłę sygnału?
Zapraszam do noty katalogowej SIM800. Na pamięć nie znam zachowania led wszystkich modułów produkowanych na całym Świecie. Ponadto, skorzystaj z wcześniejszej rady @kaczakat i najpierw pobaw się komendami AT z terminala. Z terminala możesz sprawdzić w jakim stanie jest moduł.

PS
1. Schematu nie dałeś.
2. Kompletnie nie znasz dokumentacji modułu.
3. Nie znasz komend AT
4. Nie umiesz pisać programów.
5. pewnie sie dowiem, że nie masz oscyloskopu a jak masz nie potrafisz się nim posługiwać.

Jak można Ci pomóc?
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Problem z kodem - nie dzwoni na podany numer - przez es2 - 11-07-2018, 13:27

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości