• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z kodem - nie dzwoni na podany numer
#20
(11-07-2018, 21:22)mojojek napisał(a): Rozumiem, że zapamiętany ma być stan na pinie 2 (po każdej jego zmianie) i po zaniku/podaniu zasilania ma być ten stan odczytany tylko przy włączeniu. Następnie w zależności od stanu ustaw diody low lub high. Czy dobrze to rozumiem?
Piszesz tak nieskładnie, że ciężko cokolwiek zrozumieć Narysuj sobie algorytm działania, przemyśl to co zrobisz, napisz soft, wypróbuj.

(11-07-2018, 21:22)mojojek napisał(a): Mogę prosić o jakiś przykładowy kod z zapamiętaniem i odczytem stanu?
Klauzula sumienia nie pozwala mi odwalać "czarnej" roboty.

(11-07-2018, 21:22)mojojek napisał(a): Aha i czy od ciągłego, częstego zapisu i odczytu EEPROM szybciej nie padnie? Wiem, że te pamięci mają swoją żywotność.
"Padnie", jakie są tego efekty poczytaj. Metod rozwiązania małej liczby zapisów do EEPROM jest kilka. Najlepiej użyć metody używanej przez producentów uC gdzie najczęściej EEPROM jest emulowany w pamięci FLASH. Obejrzyj biblioteki STM-a, jak to rozwiązali (STM32, poza STM32L, nie maja emulowanego EEPROM, trzeba to robić programem). Są też rozwiązania sprzętowe (zapis przy zaniku zasilania, .pamięć FRAM, NVRAM).
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Problem z kodem - nie dzwoni na podany numer - przez es2 - 11-07-2018, 22:03

Skocz do:


Przeglądający: 3 gości