• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jakie arduino do nawadniania roślin
#4
Kaczakat dzięki za filmik, trochę otworzył mi oczy na to, że chciałem kupić coś co szybko się zepsuje.

Tutaj link do poradnika który jest najbardziej zbliżony do mojego pomysłu:
https://www.youtube.com/watch?time_conti...wEHgFdjdiY

Tylko z tą różnicą, że ja nie będę używał żadnych diod i w ich miejsce dam zawory elektromagnetyczne co oczywiście zmieni mi praktycznie cały skrypt. Chcę zrobić coś na zasadzie takiej, że zaczytuje dane z czujnika nr 1 , jeżeli wilgotność jest za niska, otwiera zawór i z opóźnieniem włącza pompkę która chodzi przez określony czas. Gdy pompka skończy zamyka się zawór i sprawdzana jest kolejna doniczka pod względem wilgotności itd itd. i ten cykl będzie się powtarzał co kilka godzin.

Robson Kerman wracając do filmiku wyżej, w tym poradniku facet podłącza pin cyfrowy i analogowy i używa tylko polecenia digitalRead dla pinu cyfrowego, pin analogowy nie jest nawet zdefiniowany. Stąd moje pytanie
jeżeli będę bazował tylko na poleceniach dla pinu cyfrowego czyli właśnie np digitalRead to nie potrzebuję podłączać pinu analogowego z modułu detektora. Na dobrą sprawę pin analogowy nie jest potrzebny chyba że cały czujnik wilgotności nie ma pinu cyfrowego a tylko analogowy.

Facet w tym poradniku robi głupotę, bo podłącza pin analogowy a w żaden sposób z niego nie korzysta.

Stąd moje pytanie, podłączanie pinu analogowego jest bezsensu jeżeli całość bazuje na pinie cyfrowym?
A ten poradnik powyżej, jest bezsensu w tym temacie i zbił mnie z tropu, czy może jest coś czego jeszcze nie wiem lub nie rozumiem?

Budowę tego traktuje bardziej jak hobby, zamiast jechać gdzieś na wakacje wole siedzieć w domu z lutownicą xd

Po prostu powiedzcie że moje rozumowanie jest jak najbardziej trafne i że podłączenie tego typu czujnika jak w tym filmiku na pinie analogowym przy podłączonym pinie cyfrowym jest niepotrzebne. (Takie było moje główne pytanie w temacie)

Z góry dzięki.
 
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Jakie arduino do nawadniania roślin - przez JohnDoeWOLF - 30-07-2018, 18:59

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości