• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Niedokładność pomiarowa - problem z odczytywaniem impulsow
#19
(14-08-2018, 10:14)qbic napisał(a): Pojawia się jednak kolejny problem. Teraz musze zliczyć sumę długości impulsów wtryskiwaczy w ciągu pół sekundy. Zanim zabrałem się za prędkościomierz robiłem już taki program za pomocą funkcji millis() jednak nie robił on nic innego poza zliczaniem długości tych impulsów. Teraz zastanawiam się jak dodać taka funkcje do obecnego programu.
(...)
Niestety wartości które otrzymuje sa zupełnie oderwane od rzeczywistości - zbyt długie, czasem ujemne.
Zastanawiam się czy nie jest to konflikt przerwań. Nie sprawdzałem jeszcze czy sposób ten zadziała jeśli nie zaliczałbym prędkości za pomocą przerwań.
Wyczytałem, że impulsy do wtryskiwaczy sa rzędu ms (3..15ms). Jeśli tak faktycznie jest, to bez problemu można je mierzyć używając przerwań INT czy PCINT. Takie czasy bez problemu mierzy Z-80 4MHz z CTC i nie potrzeba armaty w rodzaju Cortex 48MHz czy tym bardziej Rasspbery 1GHz 4 rdzenie (jak ktoś nie potrafi to i 50 rdzeni nie pomoże)
Skoro mierzysz źle, to albo te impulsy sa krótsze (napisz jakie to czasy) albo źle napisałeś program - pokaż go, nie wstydź się. Jeśli się boisz, że ukradną program, to znaczy komercja a komercja oznacza, że za poradę musisz zapłacić.
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Niedokładność pomiarowa - problem z odczytywaniem impulsow - przez es2 - 14-08-2018, 19:13

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości