• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Niedokładność pomiarowa - problem z odczytywaniem impulsow
#55
Sprobuje zastosować. Co do ARM mysle ze kiedys i na to przyjdzie czas, najpierw jednak potrzebuje więcej zrozumienia w temacie AVR (które małymi kroczkami zdobywam) i dokończenie obecnego projektu. A tu pojajwiaja się kolejne problemy. Teraz kiedy mam całkiem dokładna metodę mierzenia impulsów, pomiary wydają się byc jeszcze bardziej „niedorzeczne”. Mysle ze jest to jednak kwestia czego innego niż programu. Sprobuje opisać problem.

Gdy uruchamiam samochód i pracuje na biegu jałowym, na niskich obrotach pomiary mniej więcej się zgadzają. Przy zsumowaniu długości impulsów i wyświetlaniu ich wartości co jedna sekundę (za to odpowiada również timer) oraz zaokrągleniu wyników do milisekund otrzymuje wartości około 30ms działania wtrysków w ciągu owej jednej sekundy (sa lekkie odchyły rzędu kilku ms). Problem pojawia się gdy zaczynam dodawać gazu, wtedy wartości te spdaja (!), jeśli dodaje gazu w miarę spokojnie czasami pomiary sa dobre. Zastanawiam się co może byc przyczyna. Chciałbym dokładniej zbadać przebieg takiego sygnału ale brak mi metody (najlepsza była by wizualizacja, np za pomocą oscyloskopu, ale to leży raczej poza moim zasięgiem).

Jeśli chodzi o podłączenie do wtrysków - przewód prowadzący do arduino połączyłem z bezpośrednio przy jednym z wtryskow, po drodze dodałem stabilizator LM7805.
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Niedokładność pomiarowa - problem z odczytywaniem impulsow - przez qbic - 11-09-2018, 17:02

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości