• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomoc w znalezieniu błędu w kodzie
#17
Podziel sobie ten projekt na etapy:
1. Sprawdź jak działa ADC w ESP, on może mierzyć wewnętrzne VCC lub coś podłączonego do pinu A0. Deklaruje się to na początku szkicu, jak nie ma deklaracji to domyślnie jest pomiar z A0. Nie wiem jakiej płytki używasz, niektóre mają od razu dodane dzielniki rezystorowe bo do samego chipu ESP nie powinno się podłączać napięcia powyżej ~1V. Jak masz sygnał 0-5V to sam powinieneś zrobić sobie taki dzielnik (nawet jeśli jest, bo wbudowane mają zakres do 3.3V). W UNO można jako napięcie odniesienia używać VCC (domyślnie) ale ono zwykle nie jest stabilne, dlatego w swoim przykładzie używam wewnętrznego 1.1V + dzielnik. To wewnętrzne jest stabilne, ale w każdym chipie delikatnie inne, także trzeba sobie zobaczyć jakie są odczyty i zrobić kalibracje. Dodatkowo w ESP jest to wifi szarpiące prąd. Na czas pomiaru najlepiej wyłączyć modem WIFI. Ogólnie ADC jest tu bardziej kłopotliwe - dlatego jest p.2
2. Sprawdź jakie wartości generuje czujnik podłączając go do zwykłego Arduino (NANO, UNO) i używając przykładów, które Ci podałem. Pod linkiem masz sam odczyt na monitor Arduino, kilka linijek gdzie trudno zrobić błąd. Musisz mieć jakiś generator dymu/par, ja testowałem E-papierosem, może być np. jakieś kadzidełko. Bez tego zawsze wskazania są zero, chyba że testujesz w młynie lub mieszkasz pod elektrociepłownią, zimą na osiedlu domków jednorodzinnych bez gazu.
Dopiero jak będziesz pewny obu połówek to złącz to w całość na ESP.
Miło być decenianym https://buycoffee.to/kaczakat
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
Pomoc w znalezieniu błędu w kodzie - przez dawidd - 01-09-2018, 14:44
RE: Pomoc w znalezieniu błędu w kodzie - przez es2 - 01-09-2018, 19:58
RE: Pomoc w znalezieniu błędu w kodzie - przez es2 - 01-09-2018, 21:00
RE: Pomoc w znalezieniu błędu w kodzie - przez es2 - 02-09-2018, 12:41
RE: Pomoc w znalezieniu błędu w kodzie - przez es2 - 02-09-2018, 21:47
RE: Pomoc w znalezieniu błędu w kodzie - przez kaczakat - 03-09-2018, 14:21

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości