• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kod do arduino nano
#2
A skąd pomysł, że to ma wydawać dźwięki i wibrować gdy wgrasz do Arduino Nano? Jakoś nie wymieniłeś buzera i jakiegoś "wibratora" wśród "korzystam z:".  Ekran pokazuje krzaki bo zapewne albo nie inicjalizujesz go prawidłowo albo może po prostu ma inny adres na magistrali I2C niż domyślny.   Dłubanie w tak obszernym kodzie to zabawa na długie zimowe wieczory, jeśli Ci się nie chce bawić to musisz mieć dokładnie taki sam zestaw - w opisie projektu jest wymienione np. Arduino pro mini 8Mhz, raczej nie masz takiego NANO na 8MHz, no i całej reszty.
Akurat to może nie jest istotne, zapewne wiesza się na komendach AT do modułu BT, może masz inny, może źle ustawiona prędkość (powinna być na 9600). Po zakomentowaniu w funkcji sysinit() funkcji do BT pokazuje ekran startowy, ale pewnie znowu się wiesza, bo ekran stoi i cały czas jest włączony, a powinien się uśpić. Ja w ogóle Bt nie mam podłączonego, a ekran ma adres 0x3C. Trzeba by grzebać dalej, ale to i tak nie ma sensu, bo jak nawet zadziała u mnie to wcale nie musi u Ciebie. Są tam opcje do debugowania, ale tak ustawione, że nic nie pokazały, bo serial jest inicjowany na końcu setupu. Jak się nie poddajesz, to zacznij od sprawdzenia czy BT masz ustawiony na 9600 i prowidłowo podłaczony, np. innym szkicem. Bez tego nic nie zobaczysz na ekranie. Jak masz za mało wiedzy to zacznij od prostych projektów i tak po kilkuset programach wróć do tego, w między czasie polecam kurs:  https://forbot.pl/blog/kurs-arduino-srod...owac-id936.
Miło być decenianym https://buycoffee.to/kaczakat
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
Kod do arduino nano - przez niebieskikot - 23-09-2018, 20:16
RE: Kod do arduino nano - przez kaczakat - 24-09-2018, 00:12
RE: Kod do arduino nano - przez es2 - 24-09-2018, 13:31
RE: Kod do arduino nano - przez niebieskikot - 24-09-2018, 13:38
RE: Kod do arduino nano - przez kaczakat - 24-09-2018, 20:41
RE: Kod do arduino nano - przez niebieskikot - 24-09-2018, 21:28

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości