• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kod do arduino nano
#6
No jest to wina kodu, nie wiem jak Ci się udało uruchomić to za pierwszym razem. Niestety autor nie przewidział możliwości działania programu gdy BT jest odłączony. Napisałem, że udało mi się osiągnąć opisywany przez Ciebie efekt bez modułu BT. A z kolei uruchomiłem komentując w setupie wszystko związane z komendami AT dla BT. Musiałbyś sobie wziąć PDF HM-10, PDF HC-06 i to co się da przerobić na HC-06, to czego się nie da usunąć z kodu (o ile to jeszcze będzie w ogóle miało sens). Komendy do obu modułów wysyła się przez UART, nieważne czy z Arduino czy z terminala komputera przez USB-UART. Niektóre BT wymagają znaku końca linii (zwykle HC05 i HC06), niektóre go mieć nie mogą ( zwykle HC10). Niektóre komendy mogą być takie same, niektóre mogą działać inaczej.  W setup pierwsze co się dzieje to nawiązanie komunikacji z BT, jak nie odpowiada to program stoi, więc i nic działać nie będzie. Nie chce Ci się uczyć to musisz znaleźć ten sam sprzęt.
W tym konkretnym programie akurat prędkość procesora i napięcie zasilania nie mają znaczenia (przynajmniej bez BT). Ja uruchomiłem na Nano 16MHz i na 8MHz , oczywiście kompilując i przestawiając procek  odpowiednio. Może moduł BT nie przeżył komunikacji po 5V, ja swoje wszystkie HC-05 i HM-10 podłączałem wprost do UART 5V i przeżyły, ale co do zasady one są na 3.3V. Napięcie w każdym USB może być inne, może moje ma 4.8V, a Twoje 5.2V i się usmażyło. Pisałem Ci, sprawdź jak jest ustawiony BT i czy działa, za pierwszym razem mógł być ustawiony OK, watchduino, nie wiem po co, ustawia mu to przy uruchomieniu:
Kod:
//    bt.sendATCommand("AT");
//    bt.sendATCommand("AT+PWRM0");
//    bt.sendATCommand("AT+NAMEWatchduino");
//    bt.sendATCommand("AT+RESET");
Po tych komendach pewnie BT się nie podniósł do drugiego uruchomienia.
Zresztą nawet jeśli to przejdzie to i tak dalej może mieć problemy w każdym miejscu gdzie jest inna komenda AT.
Miło być decenianym https://buycoffee.to/kaczakat
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
Kod do arduino nano - przez niebieskikot - 23-09-2018, 20:16
RE: Kod do arduino nano - przez kaczakat - 24-09-2018, 00:12
RE: Kod do arduino nano - przez es2 - 24-09-2018, 13:31
RE: Kod do arduino nano - przez niebieskikot - 24-09-2018, 13:38
RE: Kod do arduino nano - przez kaczakat - 24-09-2018, 20:41
RE: Kod do arduino nano - przez niebieskikot - 24-09-2018, 21:28

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości