• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
zasilanie arduino a pomiar temperatury!!!!
#2
(20-12-2018, 18:45)fjohny napisał(a): witam, mam problem z mega2560 i ds18b20.
system odczytuje temperatury z 3 pokoi, ds oraz rezystor na ścianie,
Odczytujesz temperaturę z rezystora na ścianie?

(20-12-2018, 18:45)fjohny napisał(a): 2 z 3 dsów zawyżało mi już od początku pomiar o około 2 stopnie w górę, sprawdziłem serię i nie jest to seria b7.
(...)wymieniłem tylko zasilanie z ładowarki telefonicznej wpiętej w gniazdo usb na zasilacz 12V 4A i..... te dwa Dsy które wcześniej zawyżały o 2 stopnie teraz zawyżają o 7stopni!
2 dni to obserwowałem, zmieniłes z powrotem na zasilanie z usb i znowu tylko 2 stopnie błędu na ds'ach.

Sprawdź jakość połączeń.
Sprawdź jakość zasilania. Czy nie ma tam jakiś zakłóceń (pików). Sprawdź jakość zasilania na samych termometrach. Czy biblioteka obsługująca termometry sprawdza CRC? Jak nie to szukaj takiej co sprawdza. Sprawdź analizatorem komunikację.

(20-12-2018, 18:45)fjohny napisał(a): O co chodzi? w czym problem?
Błąd w sprzęcie i programie. Dobry program wykryje błąd w komunikacji z prawdopodobieństwem 99,6%. To niewiele ale zawsze coś, CRC16 wykrywa w ok 99,9985%, CRC32 99,99999998 (niewykrycie błędu, jest tak prawdopodobne, jakby ponad 300 razy pod rząd wygrać w lotka skreślając standardowo po 6 liczb).

(20-12-2018, 18:45)fjohny napisał(a): Ponoć Dsy takie fajne, zaznaczę, że nie bawię się w adresowanie i każdy z nich podpięty jest na osobnym pinie.
Tak, jeśli program i sprzęt są odpowiedniej jakości termometry te nie sprawiają kłopotu. Tysiące jak nie setki tysięcy konstrukcji używają tych termometrów, jak byłyby kiepskie, to nie byłyby tak powszechne.
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
RE: zasilanie arduino a pomiar temperatury!!!! - przez es2 - 20-12-2018, 19:45

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości