• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sterownik grubości cięcia traka taśmowego na arduino
#6
(05-02-2019, 23:42)Robson Kerman napisał(a): No jeśli wiesz jaki skok ma śruba trapezowa i ile impulsów na obrót daje enkoder, to nie widzę jakichkolwiek przeciwwskazań, aby sterować tym urządzeniem. No może jedynie brak homologacji dla Arduino jako sterownika przemysłowego, ale to już prywatna sprawa konstruktora.
Jeśli nie potrafisz programować, zachęcam Cię do przerobienia jakiegoś kursu programowania związanego z Arduino.
Wtedy będziemy mogli merytorycznie porozmawiać.

Wiem jaki skok, wiem ile impulsów ma enkoder. Podstawowy kurs arduino zrobiłem. Mógłbym spróbować  programować sam, ale przekonany jestem, że jeżeli w ogóle udało by mi się to uczynić to zajęło by mi to całe lata, a czasu jak na lekarstwo. Co do homologacji, to nie jest mi potrzebna, bo buduję trak dla własnej firmy i do użytku własnego. jeden egzemplarz. Z drobną pomocą na pewno się uda. Myślę, że to wartościowy projekt, zwłaszcza że nie znalazłem takiego w "internetach" 


Całkowity skok głowicy tnącej to około 92cm. Dobrze było by dodać możliwość wpisania aktualnej wartości położenia głowicy, np: jeżeli maksymalnie obniżę głowicę, wpisuję wartość 0 i teraz sterownik wie, że jest na dole i nie pozwoli obniżyć głowicy bardziej, a zarazem będzie wyświetlał aktualne położenie. Tak mam w drugim traku i jest to bardzo przydatne.
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Sterownik grubości cięcia traka taśmowego na arduino - przez czmiel1000 - 06-02-2019, 00:14

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości