• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prośba o sprawdzenie kodu i BMP280
#9
(25-10-2019, 20:09)PiegowatyGuziec napisał(a): Delay w tym wypadku to nie porozumienie, dajesz komuś kod który działa jako tako Sad Tak samo wyniki pomiarów, jedna pętla sprawdzająca i blok na 5min.... tak tego się nie robi bo to śmietnik a nie kod
Delay musi być aby baza danych nie padła w 5 minut. Ja swoją stację pogodową mam opartą na powerbanku i panelu słonecznym. Stacja jest w większości czasu w trybie uśpienia (oszczędzanie energii), wybudza się raz na 30 minut, przez 10 sekund robi pomiary, uśrednia je i wysyła do bazy. W takim systemie aplikacja się sprawdza.

Jeśli zależy Ci na wynikach w czasie rzeczywistym to mogę pomyśleć nad rozwiązaniem w którym włączając aplikację, ta odpytuje mikrokontroler i komunikuje się w nim w czasie rzeczywistym, z pominięciem bazy danych (a więc wyniki będą mogły być zapisywane ewentualnie w aplikacji na telefonie).

Szczerze mówiąc podoba mi się ten pomysł, zrealizuje go lecz nie od razu - nie jest to taka prosta sprawa, a ponieważ na razie rozpoczynam rozruch aplikacji więc jestem nastawiony na poprawki błędów w pierwszej kolejności.
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
Prośba o sprawdzenie kodu i BMP280 - przez Damianpl - 23-02-2019, 16:07
RE: Prośba o sprawdzenie kodu i BMP280 - przez es2 - 26-02-2019, 20:58
RE: Prośba o sprawdzenie kodu i BMP280 - przez loczek111 - 26-10-2019, 11:53
RE: Prośba o sprawdzenie kodu i BMP280 - przez semi - 26-10-2019, 16:46

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości