• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arduino Uno Wyświetlacz LCD 16x2 nie wyświetla napisów
#11
Ja nie mam żadnego "oryginału" Arduino, a na kilkadziesiąt klonów w jednym nie łączy gniazdo USB. Tak że nie chodzi o to czy klon czy oryginał, ale  po prostu ten uC LGT8F328D nie jest dobrze opracowany w Arduino, a może nawet i jest badziewiem. Nie ma do tego datasheet w ang, nie wiadomo co jest pokopane w funkcjach. Gdzieś słyszałem, że te uC chodzą na 32MHz, ale zwykłą Atmegę328P też można przetaktować,   przynajmniej przez chwilę.
W między czasie znalazłem chińskie PDF i jest w nim mowa o 32MHz, a w "eng" (takim z google translator bez grafik) jest zakres do 20Mhz. Jakieś ciekawe tłumaczenie...
Kupując następnym razem na ali po prostu pilnuj, by był to Atmel, a nie coś "zgodnego":np. tu masz UNO, a jak kupisz sobie NANO to działa tak samo, jest tańsze, można wpiąć od razu do  płytki stykowej, oczywiście shieldy do UNO nie pasują i tu jest minus.

Uruchomić wavgat się da, pobrałem inny core stąd: https://www.electrodragon.com/w/Logicgreen
płytka taka:
   
i efekt taki:
   
to z zipa mam w mojedokumenty/Arduino/hardware.
Za chwilę jednak się może okazać, że nie działa coś innego. Arduino z Atmegami testuje kilka milionów osób od kilkunastu lat, trudniej o niespodzianki, a jak ktoś ma problem to  na 99%  jest już gdzieś opisany i rozwiązany, wystarczy dobrze zapytać w google.
W tym core z larduino delayMicros dalej jest rozjechane, ale działają zarówno zmodyfikowane biblioteki jak i nie, nie chodziło więc o opóźnienia.


Załączone pliki
.zip   larduino.zip (Rozmiar: 637.16 KB / Pobrań: 7)
Miło być decenianym https://buycoffee.to/kaczakat
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Arduino Uno Wyświetlacz LCD 16x2 nie wyświetla napisów - przez kaczakat - 19-05-2019, 19:49

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości