• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Atmel Studio - problem z bibliotekami...
#4
Jeśli masz AS7 + VisualMicro, to nie musisz podawać ścieżek do bibliotek, wystarczy że podasz ścieżkę do Arduino IDE.
Ja rzadko piszę pod Ardu. Jeśli już coś robię na AVR, to VS w C. Biblioteki dodaję do projektu poprzez menu Add->Existing Item i już mogę includować bez podawania całych ścieżek. Kilka sekund i masz wszystko pod kontrolą. Piękna sprawa.

W Visual Studio + PIO to już jest w ogóle bajka. Zrobiłem już na tym kilka niepoważnych projektów, co prawda pod LPC w ramach testów, ale jak byś chciał to skonfigurować pod Ardu, to mogę pomóc, bo naprawdę warto się tym PIO zainteresować.
Oczywiście nie masz takiego debuggera jak w AS, ale jak miałbyś teraz inwestować w jakiś sprzęt żeby debugować Atmegę 328, to lepiej kup Seggera i pomyśl o STM, a resztę zaoszczędzonej kasy przepij z radości, że będziesz miał zdrowe nerwy.


Załączone pliki Miniatury
   
Jeśli masz problem z kodem lub sprzętem, zadaj pytanie na forum. Nie odpowiadam na PW, jeśli nie dotyczą one spraw forum lub innych tematów prywatnych.

[Obrazek: SsIndaG.jpg]
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Atmel Studio - problem z bibliotekami... - przez Robson Kerman - 31-07-2019, 18:50

Skocz do:


Przeglądający: 2 gości