• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arduino Due(sam3x8e) bezpośredni zapis do rejestrów
#3
No właśnie i tutaj pojawia się pytanie czy warto się w to bawić jeśli może to być droga bez wyjścia. Oczywiście przerwania są istotne choćby w sytuacji odbioru znaku czy innych zdarzeń. Wiem, odpowiedź jest prosta: trzeba spróbować jednak czas jest tutaj moim największym wrogiem. Dlatego szukam osób, które już walczyły z podobnymi problemami.
Programowanie zaczynałem lata temu od Bascoma i "starych" atmeg przeglądając noty katalogowe tysiące razy. Jednak nawet w Bascomie wpisy do rejestrów były stosunkowo proste.
Przyznaję, że w przypadku Arduino i Sam3x8e trochę się pogubiłem i nie wiem jak do tego podejść.
Przykłady są ale dotyczą głównie konfigurowania samych portów.
Nie wiem po prostu jak daleka jest droga od mojego wpisu do rejestru przez bibliotekę arduino, kompilator itd.
Mam wrażenie, że w arduino jest dostęp do rejestrów tylko tych, które są używane w różnych funkcjach - porty, timery itd.
Przykładowo do magistrali LIN są rejestry odpowiedzialne za automatyczne obliczanie sumy kontrolnej, bitów parzystości, wyboru standardu ale nie mam póki co pomysłu jak to obsłużyć.
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Arduino Due(sam3x8e) bezpośredni zapis do rejestrów - przez thorn3221 - 08-11-2019, 13:45

Skocz do:


Przeglądający: 2 gości