• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uno + BME280 + ESP8266 + clock (NTP)
#14
Straszny offtop się w tym wątku utworzył. Nie wiem jakie zwyczaje panują na tym forum, ale chyba przydałby się admin Sad

W każdym razie - nauka oczywiście kosztuje, co wcale nie znaczy, że trzeba zaczynać od zakupu oscyloskopu. To bardzo ważne narzędzie, ale nie wystarczy go kupić, trzeba jeszcze umieć używać. Co więcej w większości przypadków można sobie poradzić bez niego. Wiec to taki "nice to have", ale brak oscyloskopu nie powinien być wymówką do rezygnowania z nauki programowania. To samo dotyczy analizatora.

Brak kodów był uwagą ogólną - artykuły w EP od jakiegoś czasu są moim zdaniem zupełnie bez sensu. Jest w nich banalny schemat, właściwie przerysowany z dokumentacji producenta: mikrokontroler, jakiś czujnik, wyświetlacz i koniec. Do tego jest piękny opis uruchomienia - wiadomo płacone za stronę, więc coś musi być. Na tym się artykuł kończy... A cała sztuka jest w oprogramowaniu, ale jak napisałem to może lepiej że kody nie są publikowane. W sumie większość autorów nie jest programistami, więc to co prezentują jest raczej anty-sztuką i lepiej żeby nikt z początkujących z takich kodów nie korzystał.

Natomiast napisałem o tym bo wcześniej był link do zestawu AVT - który jak dla mnie jest absolutnie bez sensu i znacznie lepiej sobie Arduino UNO kupić.
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Uno + BME280 + ESP8266 + clock (NTP) - przez elvis - 17-11-2019, 23:34

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości