• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ESP8266EX + BL0397, czyli smart gniazdko i problem z pomiarem prądu
#9
(28-11-2019, 00:00)Robson Kerman napisał(a):
(25-11-2019, 22:45)Mad_Maxs napisał(a): ... wolę mieć własny system ... oparty na kodzie, w którym większość linii znam.

No mi się zdaje, że nie znasz. Zadałem pytanie, czy używasz przerwań, czy jakiegoś pulseIn() i nie otrzymałem odpowiedzi. Pewnie dla tego, bo nie masz pojęcia jak działa ta biblioteka. Jaki jest problem zajrzeć tam i sprawdzić?

Masz mnie.. wiem że pomiar jest przełączany pomiędzy dwiema wartościami, pulseIn() tam nie znalazłem, ale czy to było by właściwą odpowiedzią, nie wiedziałem.
Z własnym kodem, bardziej chodziło mi o to co mam naskrobane w innych płytkach których używam. Tej biblioteki nie ogarnąłem, dlatego postanowiłem napisać na forum.

Znalazłem w internecie informację, że ESP działa z biblioteką po korekcie, ale szczegółów już nie dostałem.

Jeżeli dobrze zrozumiałem, to napisałeś własną funkcję bez używania biblioteki? Tutaj też było napisane, że większa częstotliwość próbkowania, skutkuje mniejszą dokładnością pomiaru
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
RE: ESP8266EX + BL0397, czyli smart gniazdko i problem z pomiarem prądu - przez Mad_Maxs - 30-11-2019, 21:47

Skocz do:


Przeglądający: 2 gości