• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zmiana stanów logicznych oświetlenia
#8
Przykładowo:

1 Przypadek:

Czas włączenia lampki to godzina 10:00, czas wyłączenia to godzina 20:00.
Kiedy lampka działa automatycznie chciałbym ją wyłączyć przyciskiem (ZMIERZCH) bo np. chcę wpuścić nowe ryby, które są płochliwe przy świetle.
Jeżeli już je wpuściłem to chciałbym włączyć lampkę przyciskiem (ŚWIT), to jakby powrót do automatycznej pracy, do stanu przed wyłączeniem lampki.

2 przypadek:
Minęła już godzina wyłączenia czyli 20:00, lampka nie świeci, ale ja chciałbym ją włączyć bo muszę coś zrobić w akwarium. Naciskam przycisk (ŚWIT) i lampka zaczyna świecić. Po obsłudze zbiornika naciskam przycisk (ZMIERZCH) aby ją wyłączyć i  aby następnie program działał w automacie i czekał na godzinę 10:00 na włączenie.

Pierwszy kod który Wam napisałem powodował to że po uruchomieniu Arduino lampka świeciła się o ustalonej godzinie włączenia, a także gasiła się o ustalonej godzinie wyłączenia.

Za pomocą tych przycisków mogłem manualnie sterować lampką, ale jeżeli chociaż raz to zrobiłem to program już nie był w stanie wyłączyć ani włączyć lampki o ustalonej godzinie.

Wynikałoby z tego że po naciśnięciu przycisków kod timera był w pewien sposób dezaktywowany i tylko ręcznie za pomocą przycisków mogłem zmieniać stan lampki.
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Zmiana stanów logicznych oświetlenia - przez Krzaczek - 24-11-2019, 23:10

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości