• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konflikt bibliotek softwareserial z PCF8574
#7
Dzięki za obszerne wyjaśnienia i przykłady. Postaram się to przeanalizować. Właściwie zapis do PCF8574 wydaje się prosty.
Nie jestem biegły w te klocki. Przygodę z programowaniem zacząłem ze dwa lata temu. Rozwijam swoje umiejętności na tyle na ile jest mi to potrzebne do moich projektów, o kurcze jak to szumnie brzmi. "Szkolę" się raczej na przykładach adaptując je do swoich celów.
Gotowe biblioteki są pewnym rozwiązaniem dla takich jak ja, którzy nie mając większego pojęcia o języku programowania np C++ , udaje się wykonać coś działającego.
Zdaję sobie sprawę, że biblioteki nie są doskonałe i w połączeniu z innymi mogą stwarzać problemy, czego dowodem jest ten wątek.
Rozszerzenia portów użyłem w tym przypadku z konieczności. Wykonane urządzenie na arduino nano zajęło wszystkie jego porty. W pierwotnym założeniu to wystarczyło, ale pojawiły się okoliczności że potrzebuję dodatkowych 2 portów do sterowania innym urządzeniem i stąd pomysł rozszerzenia.
Dlaczego użyłem softwareseriala, bo łatwiej jest wymieniać oprogramowanie jak nie jest on zajęty i w przypadku problemów można na niego "wyrzucać" sobie "markery" z programu. Dodatkowo w innych "projektach" nie stwarzał problemów.
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Konflikt bibliotek softwareserial z PCF8574 - przez Agregacik - 18-02-2020, 12:47

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości